Pożegnanie Pani Dyrektor Jolanty Głowacz

Pożegnanie Pani Dyrektor Jolanty Głowacz

“Są chwile, co długo w pamięci zostają,
choć czas upływa, nie przemijają.
Są też osoby, które raz poznane
Nie będą nigdy już zapomniane”.

Dzień 16 czerwca 2023 roku przejdzie do historii naszego przedszkola, jako dzień pożegnania wyjątkowej osoby – naszej Pani dyrektor Jolanty Głowacz, odchodzącej na zasłużoną emeryturę. Pracę pedagogiczną rozpoczęła w 1981 roku, by w 1992 objąć funkcję Dyrektora Przedszkola Samorządowego w Balinie, którą pełniła przez 31 lat. Zakończenie pracy zawodowej to moment szczególny, który skłania do refleksji i wspomnień oraz podsumowania dorobku zawodowego.
Przez 41 lat swojej pracy, jako nauczyciel i dyrektor, Pani Jolanta Głowacz zapisała w historii naszej placówki najbardziej wartościowe karty, wychowując pokolenia przedszkolaków, dla których z pewnością stała się autorytetem, a to stanowi sens pracy każdego pedagoga.
Czas kierowania Przedszkolem, to także wiele wzruszających chwil. Nie sposób w kilku słowach wymienić wszystkich dokonań Pani Dyrektor, ale warto wspomnieć o szczególnym wydarzeniu, jakim niewątpliwie było nadanie przedszkolu imienia Świętego Franciszka – patrona ekologów w roku 2005.
Na uroczystość pożegnania przybyli licznie zaproszeni goście, aby wyrazić w ten sposób swoją wdzięczność za wieloletnią służbę dla dobra oświaty i społeczności lokalnej. Podczas pożegnania padło wiele pięknych, ciepłych słów. Była zaduma, wspomnienia, łzy wzruszenia, zwłaszcza podczas występu artystycznego przygotowanego przez najstarszą grupę przedszkolaków.
Dziękujemy gorąco Pani Dyrektor Jolancie Głowacz za wzór sumiennej i pełnej oddania pracy, postawę godną naśladowania i serce włożone w każde działanie na rzecz dzieci, pracowników i przedszkola.
Życzymy Pani Dyrektor wspaniałych dni w życiu osobistym, rodzinnym, niezawodnego zdrowia i realizacji marzeń. Niech czas ocali od zapomnienia wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy!!!

Alicja Szlachcic

Skip to content