Apel Ekologiczny ,,Ślubowanie Małego Ekologa”

Jak co roku, w ramach realizacji programu autorskiego ,,Przedszkolak Małym Ekologiem” 12 maja 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Apel Ekologiczny, na który przybyli zaproszeni goście: Pani Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Chrzanowie  Beata Drabiec, Pani Kierownik Filii Biblioteki w Balinie Anna Fitrzyk, Pani Przewodnicząca Rady Rodziców Martyna Dudek, członek Rady Rodziców Pani Natalia Knapik oraz Sołtys Wsi Balin Pan Michał Kłyk. Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za przybycie.

Apel miał na celu spotkanie całej społeczności przedszkola i utrwalenie wiedzy z zakresu recyklingu. Dzieci recytowały wiersze, przedstawiły inscenizację i śpiewały piosenki  o tematyce ekologicznej. Skrzat RECYKLING, w którego wcieliła się Pani Klaudia, razem z dziećmi z gr. Biedronek przypomnieli wszystkim, jak należy segregować śmieci, co wrzucać do jakiego kosza i co można z tych odpadów ponownie uzyskać. Aktorzy z gr. Biedronek i młodsze koleżanki i koledzy z gr. Wiewiórek i Jeżyków byli pięknie przygotowani do występów. Wszystkie dzieci śpiewały ekologiczne piosenki, a swoją wiedzą i postawą udowodniły, że mogą zostać Małymi Ekologami.

Punktem kulminacyjnym spotkania było uroczyste Ślubowanie Małego Ekologa, podczas którego dzieci otrzymały emblematy ,,Szkrzata Ekologa” oraz odśpiewanie Hymnu Przedszkola.

To był naprawdę wyjątkowy dzień. Gościom dziękuję za przybycie na uroczystość, nauczycielom za systematyczną edukację ekologiczną swoich podopiecznych oraz  przygotowanie dzieci do apelu, Pani Klaudii Zaczyńskiej za prowadzenie apelu, Pani Annie Śliwa za koordynowanie Przedszkolnym Konkursem ,,Zbiórka surowców wtórnych”.

Całemu personelowi za solidną pracę i współdziałanie, których efektem było to, że  przedszkolaki  mogły stać się prawdziwymi Małymi Ekologami!

Podczas apelu rozstrzygnięto Przedszkolny Konkurs ,,Zbiórka surowców wtórnych” i  wręczono  nagrody książkowe dzieciom, które wzięły udział w konkursie.

Sponsorem nagród indywidualnych była Gmina Chrzanów, natomiast nagrody dla grup ufundowała Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy!

A oto wyniki:

I miejsce ,,Wiewiórki” – 379,2 kg makulatury, 26,2 kg puszek

II miejsce ,,Jeżyki” – 295 kg makulatury, 8,4 kg puszek

III miejsce ,,Biedronki” – 93 kg makulatury, 9,4 kg puszek

Łącznie zebraliśmy 767,2 kg makulatury i 44 kg puszek aluminiowych!

Dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy!

Dyrektor Jolanta Głowacz