Druhowie OSP Balin  w naszym przedszkolu

10 maja 2023 r. nasze przedszkole odwiedzili Druhowie OSP Balin: pan Tomasz Jamrozik, pan Grzegorz Skwarek i pan Łukasz Synal. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru czy wypadku. Dzieci dowiedziały się, kiedy można wzywać straż pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale wzywani są także do wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci oglądały wyposażenie, jakim dysponują strażacy i przymierzały niektóre z jego elementów. Na zakończenie spotkania strażacy zaprezentowali działanie węża strażackiego, później każde dziecko mogło wziąć go do rąk i poczuć się, jak prawdziwy strażak. Każda z grup wręczyła strażakom laurkę i podziękowała za spotkanie.

Bardzo dziękujemy za wizytę, która przebiegła w przesympatycznej atmosferze, przy dźwiękach syreny strażackiej. Strażakom życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów!

Klaudia Zaczyńska