BALIŃSKIE SPOTKANIE OPŁATKOWE W 2023 ROKU

Aby tradycji stało się zadość, nasze przedszkole 27.01.2023 r. było organizatorem spotkania środowiskowego dla mieszkańców Balina i Przyjaciół.

Mali artyści z zespołu teatralnego „Franusie” z grupy „Biedronek” przenieśli nas do Betlejem w spektaklu jasełkowym pt. „Jasełkowa łezka humoreska!” wg scenariusza Pana Adama Szafrańca, w reżyserii Pani Alicji Szlachcic i przy pomocy Pani Klaudii Zaczyńskiej. Gratuluję artystom i opiekunom wspaniałego występu oraz dziękuję za chwile humoru, refleksji i wzruszenia!

Podczas spotkania zostały wręczone statuetki i dyplomy dla Przyjaciół Przedszkola. W tym roku przypadły one:

Pani Annie Pietrzyk za 20 lat współpracy na rzecz przedszkola w Balinie w dziedzinie oprawy muzycznej wszystkich uroczystości kościelnych realizowanych w ramach obchodów Dnia Patrona oraz Balińskich Spotkań Opłatkowych. To dzięki Pani nasi wychowankowie mogli uczestniczyć w mszach świętych i uroczystościach, gdzie rozbrzmiewał Pani piękny śpiew, jak również śpiew Scholii prowadzonej przez Panią. Dziękujemy również za pomoc przy organizacji uroczystości nadania imienia dla naszego przedszkola w 2005 r. i obchodów 10-lecia nadania imienia dla przedszkola w 2015 r. Zawsze jest Pani otwarta i chętna do pomocy i działania. Dziękujemy!

Ojcom Bernardynom z Klasztoru w Alwerni za 30 lat współpracy z przedszkolem w Balinie w dziedzinie propagowania wiedzy o życiu i działalności św. Franciszka. To dzięki Ojcom nasi wychowankowie mają możliwość spotkania się z Wami  na zajęciach, apelach, uroczystościach i wycieczkach. Przyjeżdżając do naszego przedszkola na spotkania z dziećmi, dzielicie się autentycznymi historiami o swoim powołaniu i swojej pracy w zakonie. Zawsze, kiedy jesteście z nami, odczuwamy wielką radość, dobro i pokój!Szczególnie dziękujemy za Waszą obecność na naszych podniosłych wydarzeniach: uroczystości nadania imienia dla przedszkola w 2005 r. oraz z okazji 10-lecia nadania imienia w  2015 r.

To dzięki Wam nasze przedszkolaki zwiedzają Wasz klasztor i kościół, poznają ich historię, dzieła sztuki i architekturę. Uczą się autentycznej wiary w Jezusa Chrystusa! Za każde dobro przekazane naszym przedszkolakom serdecznie dziękujemy.

Po wręczeniu statuetek wszyscy Goście złożyli sobie nawzajem życzenia na dobry i pomyślny Nowy 2023 Rok.

Następnie odbył się koncert Tymoteusza Głowacza, który zagrał na klarnecie kolędę „Cicha noc”. Tymoteusz jest absolwentem naszego przedszkola, a obecnie uczniem kl. IV Szkoły Podstawowej w Balinie i Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chrzanowie w klasie Pana Michała Szerszenia. Tymoteusz uczestniczył w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez PSM I st. w Jaworznie, gdzie zdobył wyróżnienie. Gratuluję Tymoteuszowi dotychczasowych wyników i życzę wielu osiągnięć oraz spełnienia  marzeń! Gratuluję Rodzicom i życzę wielu sił w prowadzeniu swojego dziecka do kolejnych sukcesów.

Naszą uroczystość zaszczycili zacni goście i Przyjaciele naszej Placówki: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego Pan Antoni Gawronek i Sołtys Balina Pan Michał Kłyk z małżonką Anną i synem Adamem, Radny Pan Marcin Krauz, Pani Dyrektor ZEASiP w Chrzanowie Urszula Ziajka, Pani Prezes UTW w Chrzanowie Lucyna Kozub-Jentys, Pani Dyrektor PS nr 1 w Chrzanowie Alina Adamczyk-Szreter, Pani Dyrektor PS nr 2 w Chrzanowie Anna Duplak, Pani Dyrektor PS nr 5 w Chrzanowie Marta Brodacka, Pani Dyrektor PS nr 8 w Chrzanowie Karina Baca, Pani Dyrektor PS nr 10 w Chrzanowie Bogusława Turek, Pani Dyrektor PS w Płazie Monika Kozub, Pani Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie  Filii w Balinie Anna Fitrzyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Balinie Pani Jolanta Knapik,  Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Balinie Pani Małgorzata Pawlak, Emerytowany Dyrektor Szkoły Podstawowej w Balinie Pani Ludwika Marasik, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chrzanowie Pan Ireneusz Stańczak z małżonką Katarzyną, Pan organista Kazimierz Pająk z córką Anną Pietrzyk, Pan Tadeusz Mikłas, były sołtys i radny Balina, przedstawicielki KGW w Balinie Pani Zofia Kania i Pani Danuta Malczyk,  Ojcowie Bernardyni z Klasztoru w Alwerni o. Gwardian Lesław Zachura i o. Czesław Gniecki oraz Pani Nina Łenyk z córką Różą i synem Tymoteuszem i Pani Joanna Mińszczak z córkami Alicją i Dominiką.

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć również Rodziców naszych wychowanków: Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Martyny Dudek i Pani Sekretarz Rady Rodziców Marty Karzełek z mężem Sławomirem, Państwa Karoliny i Mikołaja Bachowskich z synem Janem, Patrycji i Krzysztofa Boguszów, Barbary i Łukasza Wojtkowskich, Justyny i Tomasza Dudek, Barbary i Mateusza Pietroń z córką Oliwią, Anny i Łukasza Peczyńskich z synem Jakubem, Natalii i Roberta Knapików z synem Tomaszem, Anity i Jarosława Ziajka z synem Tymoteuszem, Karoliny i Sebastiana Buczek z synem Aleksandrem, Państwa Joanny i Grzegorza Zawisza z córką Julią, Pani Katarzyny Ciołczyk, Pani Zuzanny Długosz z synem Franciszkiem, Pani Bożeny Olek-Kania z córką Nadią, Joanny Kowalik, Pawła Bielańskiego i Grzegorza Starzaka.

Wszyscy zgromadzeni tego wieczoru wspólnie kolędowali przy dźwiękach gitary w wykonaniu Pani Anny Pietrzyk.

Szczególne podziękowania kieruję do Pracowników Przedszkola i Rady Rodziców,  którzy swoją pracą, zaangażowaniem i atmosferą pełną życzliwości  przyczynili się  do tego, że nasze dzieło mogło być zrealizowane!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przybyli, pracowali i pomagali w organizacji tego ważnego dla naszej placówki i środowiska spotkania.

Z serca płynące podziękowania kieruję do Naszych Sponsorów:

Rodziców poszczególnych grup, którzy upiekli  wspaniałe ciasta,

Państwa Agnieszki i Dariusza Śledzińskich – Firma FHU „Saga”,

Pana Kazimierza Pająka,

Pana Wojciecha Głowacza,

oraz Rady Rodziców Przedszkola.

Dyrektor Jolanta Głowacz