XIII Powiatowy  Konkurs Ekologiczno – Plastyczny pt. „Przedszkolak Małym Ekologiem”

XIII Powiatowy  Konkurs Ekologiczno – Plastyczny pt. „Przedszkolak Małym Ekologiem”

XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Plastyczny pt. „Przedszkolak Małym Ekologiem”, organizowany przez Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie rozstrzygnięty.

25.11.2022 r. odbył się wernisaż z wręczeniem nagród laureatom konkursu objętego Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta Chrzanowa oraz Starostę Powiatu Chrzanowskiego.
Na konkurs wpłynęło 37 prac płaskich i 17 przestrzennych z osiemnastu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych powiatu chrzanowskiego.
Sponsorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie.
Oceny prac konkursowych 15.11.2022 r. dokonała komisja w składzie: Pani Małgorzata Góra-Dereszowska – artysta malarz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Pan Adam Pociecha – Profesor ASP w Katowicach oraz Pan Jerzy Siewiorek – Leśniczy Leśnictwa Szczakowa.
Na uroczystość przybyli laureaci konkursu wraz z rodzinami i nauczycielami. Gościem honorowym wernisażu był Pan Antoni Gawronek wiceprzewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego, który wręczył nagrody młodym Artystom.
Wernisaż uświetniła absolwentka przedszkola Łucja Tura.
Łucja jest uczennicą V klasy PSM I st. w Chrzanowie w klasie skrzypiec pod kierunkiem Pani Barbary Łobaczewskiej- Kuźnia. Łucja brała udział w wielu konkursach, gdzie zdobyła m.in. wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie w Suchej Beskidzkiej w 2018 r. i w 2019 r. w Ogólnopolskim Konkursie w Olkuszu. Młoda skrzypaczka zagrała utwór Charlesa Dancla – Wariacje nr 1 na temat Paciniego, Op.89

Po koncercie 51 laureatom oraz przedszkolom, które brały udział w konkursie zostały wręczone nagrody w postaci dyplomów i książek o tematyce przyrodniczej. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do „Przedszkolnej Galerii Sztuki Dziecięcej”, aby podziwiać wystawę. Na zakończenie uroczystości goście spotkali się na poczęstunku i mieli możliwość wpisania się do kroniki i obejrzenia naszych aktualnych i starszych kronik.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do konkursu. Sponsorom serdecznie dziękujemy.

Dyrektor
Jolanta Głowacz

Skip to content