Apel o świętym Franciszku

Apel o świętym Franciszku

W ramach realizacji programu autorskiego „Przedszkolak Małym Ekologiem” 4 listopada 2022 roku gościliśmy w naszym przedszkolu o. Lesława Zachurę –gwardiana z klasztoru w Alwerni. Okazją do spotkania był coroczny Apel z okazji Dnia Patrona Przedszkola – Świętego Franciszka z Asyżu – patrona ekologów.

Ojciec Lesław opowiedział przedszkolakom o tym, jak wyglądała praca na misjach w Zimbabwe. Nasz gość zaprezentował nam także powitanie w języku tubylców “mamuka sei damuka” wraz z odpowiednim gestem. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i krótkiego przedstawienia nawiązującego do życia świętego Franciszka – patrona naszego przedszkola. Na zakończenie Apelu odśpiewaliśmy Hymn przedszkola oraz podziękowaliśmy ojcu Lesławowi za wizytę w naszym przedszkolu, wręczając mu drobne upominki. Pamiątkowe zdjęcia grupowe z o. Lesławem wykonane przy obrazie św. Franciszka będą dla nas niezwykłą pamiątką przypominającą nam o tym dniu.

Klaudia Zaczyńska

Skip to content