Piknik Rodzinny 2022

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa znowu mogliśmy gościć w ogrodzie przedszkolnym nasze kochane przedszkolaki wraz z rodzinami na Pikniku rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Rodzinne świętowanie rozpoczęło się 28 maja 2022 roku o godzinie 9:30. Pani Dyrektor Jolanta Głowacz powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do aktywnego spędzenia sobotniego przedpołudnia.

Podobne jak w ubiegłych latach w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze bawiliśmy się razem: dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola. Dla najmłodszych uczestników pikniku przewidziano wiele atrakcji i niespodzianek. Czekali na nich animatorzy, zachęcając do wspólnej zabawy, tańców, konkursów oraz udziału w warsztatach rzeźbiarskich pod okiem znanego artysty Pana Edwarda Góreckiego z Galerii „Drzewiej” z Poręby Żegoty.

Ratownicy z Malty – służby medycznej z oddziału w Chrzanowie zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ucząc zarówno starszych jak i młodszych zasad ułożenia osoby nieprzytomnej w bezpiecznej pozycji oraz umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Dzieci miały możliwość skorzystania z malowania twarzy i zamówienia sobie wymarzonego tatuażu. Dużym zainteresowaniem cieszył się ogromny dmuchany zamek, stoisko z bajkowymi balonami i watą cukrową oraz pyszne tradycyjne lody, które uczestnikom pikniku serwowała lodziarnia BARBAROSSA z Libiąża ze swej mobilnej lodziarni. Goście biesiadowali przy stołach, delektując się pyszną grochówką serwowaną przez Panie kucharki oraz poczęstunkiem przygotowanym przez mamy.

Wielu niezapomnianych emocji dostarczył nam konkurs międzygrupowy: „Zabawy z mamą i tatą”, w którym zwyciężyła grupa „Biedronek”, ale wszyscy doskonale się bawili. Na zakończenie pikniku ogłoszono wyniki przedszkolnego konkursu „Zbiórka surowców wtórnych” oraz wręczono dyplomy i nagrody. Podczas pikniku rodzice mogli podziwiać twórczość plastyczną swoich pociech oraz zakupić wyjątkowe dzieła na kiermaszu prac plastycznych.

Na zakończenie pikniku Pani Dyrektor wręczyła podziękowania za zaangażowanie, pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność sponsorom naszego pikniku.

Impreza była świetną okazją do uczczenia Dnia Dziecka oraz Dnia Mamy i Taty. Takie spotkanie służy integracji środowiska  rodzinnego z przedszkolem.

W miłej atmosferze czas pikniku szybko minął. Z imprezy pozostało wiele fotografii, dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników naszego pikniku. Przy takich okazjach jak ta, przypominamy sobie, że najlepsze, co możemy ofiarować swojemu dziecku, to nasz czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za cudowną zabawę!!!

Koordynator pikniku Alicja Szlachcic