XII Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Plastyczny pt. „Święty Franciszek – patron ekologów”

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta Chrzanowa oraz Starostę Powiatu Chrzanowskiego. Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie. Wszystkim składam serdeczne podziękowania.

Konkursowi przyświecały cele:

• Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień twórczych dzieci.
  • Rozbudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci.
  • Zapoznanie dzieci z postacią św. Franciszka – patrona ekologów.
  • Budzenie zainteresowań światem przyrody oraz dostrzeganie jej piękna i różnorodności.
  • Kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.
  • Integracja placówek wychowania przedszkolnego oraz szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego.

W tym roku,  ze względu na pandemię, odbył  się wernisaż prac pokonkursowych z udziałem   dzieci z naszego przedszkola.

26.11.2021 r. Chrzanowska Telewizja Lokalna,  która objęła nasze wydarzenie patronatem medialnym, nagrała prezentowane w „Przedszkolnej Galerii Sztuki Dziecięcej” dzieła Małych Artystów oraz wręczenie nagród laureatom konkursu, którego  dokonały Panie: Joanna Korościk i Joanna Dłubisz reprezentujące Biuro Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Chrzanowie. W swoich przedszkolach Dyrektorzy i Nauczyciele wręczyli dyplomy i nagrody laureatom.

Na konkurs wpłynęło 68 prac płaskich i 24  prace przestrzenne  z 20 przedszkoli powiatu chrzanowskiego.

Z Gminy Chrzanów wzięły udział;

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Chrzanowie

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Chrzanowie

Przedszkole Samorządowe nr 4 w Chrzanowie

Przedszkole Samorządowe nr 5 w Chrzanowie

Przedszkole Samorządowe nr 7 w Chrzanowie

Przedszkole Samorządowe nr 8 w Chrzanowie

Przedszkole Samorządowe nr 9 im. Jana Brzechwy w Chrzanowie

Przedszkole Samorządowe nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie

Przedszkole Samorządowe w Płazie

Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka patrona ekologów w Balinie

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie

Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach

Z Gminy Trzebinia  wzięły udział;

Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej

Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Janusza Korczaka w Trzebini

Przedszkole Samorządowe nr 4  w Trzebini

Przedszkole Samorządowe w Bolęcinie

Z Gminy Babice  wzięło udział;

Przedszkole Samorządowe w Babicach

Z Gminy Alwernia   wzięły udział;

Przedszkole Samorządowe „Tęczowa Kraina” w Alwerni

Przedszkole Samorządowe „Dziecięca Akademia” w Regulicach

Z Gminy Libiąż wzięło udział;

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Libiążu

Oceny prac konkursowych  16.11.2020 r. dokonała komisja w składzie: Pani Przewodnicząca Małgorzata Góra-Dereszowska – artysta malarz, Pan Prof. Adam Pociecha oraz Pan Jerzy Siewiorek – Leśniczy Leśnictwa Szczakowa.

W tegorocznej edycji 18  dzieci otrzymało nagrody za prace płaskie oraz 33 dzieci w kategorii prace przestrzenne.

Dzieci otrzymały  nagrody w postaci dyplomów i  książek o tematyce przyrodniczej oraz przedstawiające historię życia św. Franciszka. Wszystkie przedszkola uczestniczące w konkursie również  otrzymały nagrody w postaci książek.

Dziękuję Wszystkim Dyrektorom i  Nauczycielom za udział w konkursie, gratuluję Przedszkolakom sukcesów  i  nagród. Integracja Wychowania Przedszkolnego Powiatu Chrzanowskiego, mimo pandemii, została zrealizowana!

Zadbajmy,  aby nasi wychowankowie poznawali postacie, które ukazują mam szlachetne wzorce, piękne postawy i właściwe drogi!

Jolanta Głowacz