XI Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Plastyczny pt. “Jan Paweł II przyjaciel przyrody”

Wpisując się w obchody  100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, pragnęliśmy uhonorować ten piękny jubileusz poprzez nadanie  tematu XI edycji,  organizowanego przez nasze przedszkole, Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Plastycznego  „Jan Paweł II – przyjaciel przyrody”.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta Chrzanowa oraz Starostę Powiatu Chrzanowskiego. Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie. Wszystkim składam serdeczne podziękowania.

Konkursowi przyświecały cele:

• Kultywowanie wiedzy i pamięci o Janie Pawle II
  • Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień twórczych dzieci.
  • Rozbudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci.
  • Budzenie zainteresowań światem przyrody oraz dostrzeganie jej piękna i różnorodności.
  • Kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.
  • Integracja placówek wychowania przedszkolnego oraz szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego.

W tym roku,  ze względu na pandemię, nie odbył  się wernisaż prac pokonkursowych.

25.11.2020 r. Chrzanowska Telewizja Lokalna,  która objęła nasze wydarzenie patronatem medialnym nagrała prezentowane w „Przedszkolnej Galerii Sztuki Dziecięcej” dzieła Małych Artystów. Wręczenia nagród laureatom konkursu dokonali  w swoich przedszkolach Dyrektorzy i Nauczyciele.

Na konkurs wpłynęło 55 prac płaskich i 14  prac przestrzennych z 17 przedszkoli powiatu chrzanowskiego.

Z Gminy Chrzanów wzięły udział;

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Chrzanowie,

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Chrzanowie,

Przedszkole Samorządowe nr 5 w Chrzanowie,

Przedszkole Samorządowe nr 7 w Chrzanowie,

Przedszkole Samorządowe nr 8 w Chrzanowie,

Przedszkole Samorządowe nr 9 im. Jana Brzechwy w Chrzanowie,

Przedszkola Samorządowego im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie,

III Niepubliczne Przedszkole 100 Bajek w Chrzanowie.

Z Gminy Trzebinia:

Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Janusza Korczaka w Trzebini,

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini,

Przedszkole Samorządowe nr 4 w Trzebini,

Przedszkole Samorządowe w Myślachowicach,

Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej,

Przedszkole Samorządowe w Bolęcinie.

Z Gminy Libiąż:

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Libiążu.

Z Gminy Alwernia:

Przedszkole Samorządowe „Tęczowa Kraina” w Alwerni,

Przedszkole Samorządowe „Tęczowa Kraina” w Alwerni z filią w Grojcu.

Oceny prac konkursowych  13.11.2020 r. dokonała komisja w składzie: Pani Przewodnicząca Małgorzata Góra-Dereszowska – artysta malarz, Pan Prof. Adam Pociecha oraz Pan Jerzy Siewiorek – Leśniczy Leśnictwa Szczakowa.

W tegorocznej edycji 21 dzieci otrzymało nagrody za aprace płaskie oraz 34 dzieci w kategorii prace przestrzenne.

Dzieci otrzymały nagrody w postaci dyplomów i książek o tematyce przyrodniczej oraz przedstawiające historię życia papieża Jana Pawła II. Wszystki przedszkola uczestniczące w konkursie również otrzymały nagrody w postaci książek.

Dziękuję Wszystkim Dyrektorom i  Nauczycielom za udział w konkursie, gratuluję Przedszkolakom sukcesów  i  nagród. Integracja Wychowania Przedszkolnego Powiatu Chrzanowskiego, mimo pandemii, została zrealizowana!

Zadbajmy,  aby  pamięć i szacunek do  św.  Jana Pawła II, największego z Rodu Polaków, nie zatraciła się w tych trudnych czasach.

Jolanta Głowacz