Nasi Laureaci XI Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Plastycznego “Jan Paweł II-przyjaciel przyrody”

Brązowa ściana z pracami dzieci i w centrum napis na białym tle niebieskie litery „Jan Paweł II przyjaciel przyrody”.
Wpisując się w obchody  100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, pragnęliśmy uhonorować ten piękny jubileusz poprzez nadanie  tematu XI edycji,  organizowanego przez nasze przedszkole, Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Plastycznego  „Jan Paweł II – przyjaciel przyrody”.
Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta Chrzanowa oraz Starostę Powiatu Chrzanowskiego. Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie. Wszystkim składam serdeczne podziękowania.

W tym roku,  ze względu na pandemię, nie odbył  się wernisaż prac konkursowych.
25.11.2020 r. Chrzanowska Telewizja Lokalna, która objęła nasze wydarzenie patronatem medialnym nagrała prezentowane w „Przedszkolnej Galerii Sztuki Dziecięcej” dzieła Małych Artystów. Wręczenia nagród laureatom konkursu dokonali  w swoich przedszkolach Dyrektorzy i Nauczyciele.

Na konkurs wpłynęło 55 prac płaskich i 14  przestrzennych z 17 przedszkoli powiatu chrzanowskiego. Oceny prac konkursowych  13.11.2020 r. dokonała komisja w składzie: Pani Przewodnicząca  Małgorzata Góra-Dereszowska – artysta malarz, Pan Prof. Adam Pociecha oraz Pan Jerzy Siewiorek – Leśniczy Leśnictwa Szczakowa.

26.11.2020 r. odbyło się  uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu z naszego przedszkola. Dzieci otrzymały  nagrody w postaci dyplomów i  książek o tematyce przyrodniczej oraz przedstawiające historię życia jednego z najwybitniejszych Polaków, papieża Jana Pawła II. Po wręczeniu nagród dzieci podziwiały wystawę. Serdecznie gratuluję naszym  laureatom i życzę dalszych sukcesów na niwie artystycznej. Nagrody w konkursie otrzymały:

W kategorii prace płaskie:

Kategoria 3-latki:
 II miejsce – Alicja Grabiec

Kategoria 4-latki:
 II miejsce – Liliana Rams

Kategoria 5-latki:
 II miejsce – Róża Głowacz

Wyróżnienie – Luiza Zaremba

W kategorii prace przestrzenne:

Kategoria 3-latki:
II miejsce – praca zbiorowa:
Aleksandra Zawisza,
Wiktoria Burbeło

Kategoria 5-latki:
Wyróżnienie – praca zbiorowa:
Bianka Helbin
Weronika Palka,
Izabela Jamrozik

Kategoria 6-latki:
I miejsce – Antonina Wodecka

Dziękuję i gratuluję wszystkim pracownikom przedszkola, szczególnie mojej Radzie Pedagogicznej na czele z koordynatorem konkursu Panią Katarzyną Kalitą. To wspólne dzieło, które udaje nam się realizować już po raz jedenasty.
Zadbajmy,  aby  pamięć i szacunek do  św.  Jana Pawła II – największego z Rodu Polaków – nie zatraciła się
w tych trudnych czasach.

Jolanta Głowacz