Apel z okazji dnia patrona w grupie “Biedronek”

Na pierwszym planie stoi chłopiec przebrany za świętego Franciszka.

W ramach obchodów Tygodnia Patrona naszego przedszkola 6 października 2020 roku w grupie Biedronek gościliśmy o. Lesława Zachura –gwardiana z klasztoru w Alwerni. Okazją do spotkania był coroczny Apel z okazji Dnia Patrona Przedszkola – Świętego Franciszka z Asyżu – patrona ekologów.

Ojciec Lesław opowiedział najstarszym przedszkolakom o tym, jak odkrył swoje powołanie, jak wygląda życie we wspólnocie zakonnej oraz zaprezentował nam strój franciszkański. Wspominał swoją pracę na misjach w Zimbabwe oraz przypomniał nam pozdrowienia w języku tubylców, których uczyliśmy się podczas zeszłorocznego spotkania. ,,Biedroneczki” zaprezentowały montaż słowno – muzyczny przedstawiający ważniejsze epizody z życia świętego Franciszka – patrona ekologów oraz piosenki zespołu Arka Noego: „Święty uśmiechnięty”, „Franek”, a także pieśń franciszkańską: „Braciszkowie skrzydlaci”. Na zakończenie Apelu wspólnie odśpiewaliśmy hymn przedszkola oraz podziękowaliśmy Ojcu bernardynowi za wizytę w naszej grupie, wręczając wykonaną przez dzieci laurkę. Pamiątkowe zdjęcie grupowe z o. Lesławem w holu przy obrazie świętego Franciszka będzie nam przypominało wspólnie spędzone chwile.

Alicja Szlachcic