Apel o św. Franciszku – Jeżyki

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy Jeżyków śpiewających hymn przedszkola o św. Franciszku i pokazujących gesty do piosenki.W naszym przedszkolu październik jest wyjątkowym miesiącem ze względu na to, że obchodzimy wtedy „Tydzień Patrona”. Z tej okazji organizowane są zajęcia edukacyjne związane z postacią św. Franciszka, tworzony jest kącik w sali oraz składany prezent z okazji imienin patrona.

6 października 2020 r. odbył się Apel Ekologiczny z okazji „Dnia św. Franciszka – patrona ekologów”.  Gościem honorowym uroczystości był Ojciec Lesław Zachura – Gwardian z klasztoru w Alwerni, dzięki któremu dzieci poznały spadkobiercę naszego patrona.

Ojciec Lesław opowiadał przedszkolakom o tym, jak wstąpił do klasztoru i jak zareagowali na to jego rodzice. Wspomniał również o tym, jak wygląda życie w klasztorze oraz omówił strój franciszkanów. Ojciec Lesław wspomniał, że bernardyni, czyli Zakon Braci Mniejszych, jak wszystkie gałęzie zakonu franciszkańskiego noszą na biodrach sznur z trzema węzłami symbolizującymi trzy śluby zakonne: czystości, ubóstwa oraz posłuszeństwa.

Dzieci tego dnia zaprezentowały naszemu gościowi program artystyczny, który składał się przede wszystkim z piosenki o św. Franciszku, scenki teatralnej pt. „św. Franciszek i wilk z Gubbio” oraz hymnu naszego przedszkola. Przedszkolaki pięknie podziękowały Ojcu za wizytę w przedszkolu wręczając drobny upominek.

Zapraszam do fotorelacji z tego uroczystego dnia.

Anna Głowacz-Kowalska