1 2 3 4

8 listopada 2016 Przedszkole w Balinie odwiedził niecodzienny gość

Cannot find do_galerii/2016_2017/gosc_anglia folder inside /var/www/vhosts/przedszkolebalin.jaw.pl/httpdocs/images/sampledata/do_galerii/2016_2017/gosc_anglia/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.6.40

8 listopada 2016 Przedszkole w Balinie odwiedził niecodzienny gość...

8 listopada 2016 Przedszkole w Balinie odwiedził niecodzienny gość – Nicole Jeziorska, na stałe mieszkająca w Wielkiej Brytanii niedaleko Cardiff – stolicy Walii. Nicole w domu mówi po polsku (tak jak jej rodzice i dwójka braci) ale na co dzień sześciolatka posługuje się językiem angielskim.

Nasze Przedszkolaki bardzo chętnie oprowadziły dziewczynkę po przedszkolu, pokazując wszystkie pomieszczenia, przedszkolny ogród i plac zabaw. Nicole bardzo spodobały się zabawki, polskie książki oraz wystawa prac plastycznych. Z zainteresowaniem słuchała też opowieści dzieci  jak spędzają czas w przedszkolu, co jedzą na śniadanie i obiad, jakie są ich ulubione  zabawy i piosenki oraz dlaczego lubią tu przychodzić. Nicole aktywnie uczestniczyła w zajęciach języka angielskiego, opowiedziała dzieciom o swojej podróży samolotem do Polski, rodzinie i o szkole do której chodzi.  Zbliżające się Święto Niepodległości było idealną okazją do  porównania flagi Polski I flagi Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii oraz do poznania kilku faktów o tym kraju. Dzieci z grupy Biedronek spontanicznie zaśpiewały dziewczynce Mazurek Dąbrowskiego.
Nicole po raz pierwszy miała okazję zobaczyć polskie przedszkole. Mimo pewnej nieśmiałości była pod wielkim wrażeniem ciepłego przyjęcia jej przez dzieci oraz pracowników Przedszkola w Balinie. Będziemy kontynuować naszą polsko-brytyjską znajomość w formie internetowej i czekamy na foto relację Nicole z jej rodzinnych stron!

Izabela Kubala

Zapisz

Copyright © 2021 Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.