1 2 3 4

GŁOŚNE CZYTANIE W GRUPIE „WIEWIÓREK”

Cannot find do_galerii/2017-2018/wiewiorki/czytanie_z_marzenka folder inside /var/www/vhosts/przedszkolebalin.jaw.pl/httpdocs/images/sampledata/do_galerii/2017-2018/wiewiorki/czytanie_z_marzenka/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.6.40

 

W naszym przedszkolu już na dobre zagościła tradycja czytania książek przez rodziców. Tym razem zaprosiliśmy do nas mamusię Zuzi, panią Marzenę Wach. Z wielkim zaangażowaniem przybliżyła dzieciom historię małej małpki o imieniu Zuzia, która płatała figle innym zwierzątkom. Książka autorstwa Agnieszki Frączek nosiła tytuł „Psoty małpki”.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści. Po wysłuchaniu bajki rozmawialiśmy na temat jej treści oraz oglądaliśmy zamieszczone ilustracje, które zawierały atrakcyjne dodatki jak błyszczące folie, futerko czy rozkładane elementy.

W naszym przedszkolu głośne czytanie dzieciom stanowi ważny punkt codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Zachęcamy rodziców do codziennego czytania swoim pociechom, jest to bezcenna pomoc w kształtowaniu właściwych postaw i nawyków dziecka. Dobrze dobrane książki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy, sprzyjają nauczaniu  wartości, jednocześnie pogłębiając więzi między rodzicami i dzieckiem. Czytając mu – poszerzamy tematykę jego zainteresowań, używamy języka literackiego: poprawnego i bogatego, dajemy dziecku dostęp do treści, których nie dostarczy mu własne doświadczenie, rozwijamy jego wyobraźnię, wiedzę i wrażliwość moralną. Serdecznie dziękujemy pani Marzence za poświęcony czas i zaangażowanie.

 

Katarzyna Bachowska

Copyright © 2021 Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.