1 2 3 4

List do Rodziców i Dzieci

Rok przedszkolny 2019/2020 zakończony! Był szczególny nie tylko dlatego, że  to dwudziesty ósmy rok mojego kierowania przedszkolem, ale również dlatego, że był to rok,  w którym zmagaliśmy się z pandemią koronawirusa. A mimo to rok bardzo owocny w każdej dziedzinie naszej działalności. Dokonując analizy  zadań planu pracy przedszkola, mogę stwierdzić jego bardzo dobrą realizację. 

Po pierwsze, cieszą mnie  bardzo dobre  wyniki   przygotowania  do podjęcia nauki w szkole naszych 13 absolwentów,  których  pożegnaliśmy. Doskonałe osiągnięcia naszych wychowanków w wielu konkursach: gminnych, powiatowych, a nawet wojewódzkich i ogólnopolskich. Bardzo owocna współpraca z rodzicami, a szczególnie z Radą Rodziców na czele z Panią przewodniczącą Anną Burchard,  Panią skarbnik Agnieszką Synal oraz Panią sekretarz Olgą Wala. Zarząd Rady Rodziców oraz Rady Oddziałowe pomagały w realizacji  wszystkich uroczystości przedszkolnych oraz  uroczystości środowiskowej Balińskiego Opłatka,  jak również organizacji spotkania dla dzieci ze św. Mikołajem   oraz akcji „Ramię w ramię ze św. Mikołajem”, którą zorganizowaliśmy po raz czwarty. Na naszą wigilię 20 grudnia 2019 roku przybyli szczególni goście z Ukrainy, s. Elżbieta Cholewa oraz Państwo Marina i Jan Derczyk ze Starej Huty. Goście przyjechali po dary, ale również przywieźli podarunki dla naszych przedszkolaków. 77 prezentów pojechało z naszymi Przyjaciółmi  do Starej Huty i Dawideny. Nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”, ogłoszonej  przez  Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. W piątek, 8 listopada  2019 roku o symbolicznej godz. 11:11. odśpiewaliśmy  cztery zwrotki hymnu narodowego. A następnie, tak jak w poprzednim  roku,  przeszliśmy pochodem z flagami ulicami Balina. 15 listopada  2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości,  oprócz naszych przedszkolaków i pracowników, wzięli udział również zaproszeni goście.

W ramach współpracy ze środowiskiem nasi wychowankowie spotkali się z Panem Romanem Agdanem górnikiem, Panią pielęgniarką Halinką Obrok oraz  wieloma rodzicami, którzy przybyli do poszczególnych grup,  aby czytać dzieciom w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Annie i Michałowi Kłyk za prowadzenie naszej strony internetowej. To dzięki Państwa  bezinteresownej pracy wszyscy mogliśmy śledzić działania  przedszkola. W  czasie pandemii szczególnie ważne było zamieszczanie zadań dydaktycznych na każdy dzień w bogatszej ofercie niż przed pandemią.

Ten rok szkolny to dwudziesty rok realizacji mojego programu autorskiego „Przedszkolak Małym Ekologiem”, a co za tym idzie kolejny rok kształtowania postaw proekologicznych, pozyskiwania środków na jego realizację z Gminy i Powiatu. Dzięki temu nasze przedszkolaki mogły wyjeżdżać na bezpłatne wycieczki ekologiczne i otrzymywać cenne nagrody w X Powiatowym Konkursie Ekologiczno – Plastycznym  pt. „Co przedszkolak może, kiedy oddycha się gorzej”, objętym Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta Chrzanowa oraz Starostę Powiatu Chrzanowskiego.

 5 października 2019 r. odbył się Apel Ekologiczny z okazji „Dnia św. Franciszka – patrona ekologów”. Gościem honorowym uroczystości był: Ojciec Lesław Zachura - gwardian z klasztoru w Alwerni, dzięki któremu  nasi wychowankowie poznali spadkobiercę naszego patrona. Przedszkolaki brały  udział w Akcji Sprzątania Świata,  wielu zajęciach, eksperymentach i działaniach w ramach realizacji edukacji ekologicznej.

W tym roku, ze względu na pandemię,  nie zorganizowaliśmy konkursu przedszkolnego „Zbiórki surowców wtórnych”, Pikniku Rodzinnego, nie zrobiliśmy wielu innych zadań, które były zaplanowane i przygotowane na drugie półrocze. Trudny czas dla nas i Państwa. Mamy nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny 2020/2021 będzie bardziej optymistyczny.

Nauczyciele uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego. Pani  mgr Anna Głowacz- Kowalska uzyskała akceptację komisji kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela kontraktowego. Pani  mgr Katarzyna Kalita zdała egzamin na stopień nauczyciela mianowanego.

            W tym roku przyszło nam uczestniczyć w ostatniej drodze naszych Koleżanek z pracy Pani Doroty Langer i Moniki Jędrzejczyk. Wszyscy zapamiętamy nasze drogie Panie, które z wielkim sercem i oddaniem  realizowały swoją pracę oraz  serdecznością  obdarowywały wszystkich, i małych, i dużych. Niechaj Pan Bóg obdarzy Je szczęściem wiecznym!


        Nasze   przedszkole to wielka Rodzina, która ma wspaniałego patrona - św. Franciszka, dzięki  któremu uczymy się wielkiej pokory do siebie nawzajem,  do świata a szczególnie do świata  przyrody. Wszyscy staramy się Go naśladować i prosić  o wstawiennictwo we wszystkich trudnych sprawach i  działaniach dla dobra naszych dzieci, nas samych i Rodzin naszych Dzieci, nie zapominamy o „Przyjaciołach”.

Wychowanie to wspólne dzieło, to konsensus domu rodzinnego i domu przedszkolnego, który wymaga od nas wszystkich wzajemnego zrozumienia i szacunku.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim: Rodzicom, Radzie Pedagogicznej i Pracownikom za włożony wkład

w nasze wspólne dzieło „Rozwój Naszych  Przedszkolaków – Rozwój  Naszego Przedszkola”.

 

Na progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim zdrowia, optymizmu i wiary, że  dobro  i miłość przenosi góry. Dajmy się porwać do nieba!

 

Niechaj nasi absolwenci rozsławiają dobre imię Przedszkola

im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie.

 

Dyrektor Przedszkola 

Jolanta Głowacz

 

 

Link do filmu "Zakończenie roku 2019/2020" - https://gopro.com/v/KRzXd6QZ81BmG

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg107279069_649419189304253_8208836393958611627_n1.jpg

Copyright © 2021 Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.