1 2 3 4

Akademia Zdrowego Uśmiechu

 

 

W dniu 27.11.2017 r. w naszym przedszkolu odbędą się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Warsztaty prowadzone będą przez wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic.

Spotkanie ma na celu propagowanie profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz adaptację dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas spotkania dzieci poznają zasady prawidłowego szczotkowania zębów i zdrowego odżywiania. Dodatkowo zapoznają się z podstawowymi zabiegami profilaktycznymi i metodami leczenia zębów. Podczas spotkania przeprowadzone zostanie wstępne badanie stanu zębów dzieci. Każde dziecko otrzyma wynik tego badania w formie diagramu z oznaczonymi zębami wymagającymi kontroli lekarskiej. Rodzice, którzy chcą zamówić fluoryzację dla swojego dziecka, proszeni są o zapisanie się na liście i wpłacenie do wychowawców zgodnej kwoty w wysokości 30 zł.

 

Katarzyna Bachowska

Copyright © 2021 Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.