ZADANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC CZERWIEC GRUPA "BIEDRONKI"

I Temat kompleksowy „Uśmiech dzieci”
1.Dzieci z różnych zakątków świata.
2.O czym marzą dzieci.
3Janusz Korczak-przyjaciel dzieci.
4.Śmiech to zdrowie.

II temat kompleksowy „Podróże”
1.Wielcy podróżnicy.
2.Podróż balonem.
3.W Bibliotece.
4.Podróż do krainy baśni.
5.Morskie głębiny.

III temat kompleksowy ” Lato”
1.Letnia pogoda.
2.Uff-jak gorąco !
3.Jak zachować się w czasie burzy?
4.Bezpieczne wakacje.
5.Lato w sztuce.

IV Temat kompleksowy” Wyruszamy w świat”
1.W dżungli.
2.Jedziemy w góry.
3.Zabawy na podwórku.
4.Żegnamy przedszkole-idziemy do szkoły.
Kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na różnorodność kulturową.
Zapoznanie z prawami dziecka oraz instytucją Rzecznika Praw Dziecka. Przybliżenie postaci Janusza Korczaka.
Omówienie zasad bezpiecznego zachowania się w czasie wakacyjnych wyjazdów. Zapoznanie z numerami alarmowymi:997, 112.
Zapoznanie ze znakiem graficznym liczby dziesięć.
Utrwalenie pojęcia liczby dziesięć w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.
Zapoznanie z obrazem graficznym głosek z, h oraz wyrazami podstawowymi: zamek, hamak.                                                                                                                                                                                                                                                                                                Rozwijanie sprawności grafomotorycznej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej poprzez ćwiczenia motoryki małej, kreślenie szlaczków, liter, cyfr.
Doskonalenie umiejętności odczytywania wyrazów, zdań w obrębie poznanych liter oraz globalnego czytania wyrazów związanych z tematyką zajęć.
Rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczej postawy oraz poczucia estetyki podczas wykonywania prac plastyczno-technicznych i konstrukcyjnych.

Edukacja ekologiczna „Przedszkolak Małym Ekologiem”
 Codzienne  EKO-SPACERY - Pobyt na świeżym powietrzu, dotlenianie organizmu.
-dostrzeganie i wyjaśnianie zaobserwowanych zjawisk w środowisku przyrodniczym latem,
-„Las i jego przyjaciele”- poznawanie fauny i flory lasu, poznawanie pięter lasu, utrwalanie zasad zachowania w lesie,
-w dalszym ciągu oszczędzamy wodę ,w dalszym ciągu segregujemy śmieci do odpowiednich koszy na sali
-eliminowanie krzyku podczas zabaw dowolnych na sali-mówimy umiarkowanym głosem.

Zachowanie bezpieczeństwa podczas wycieczek, spacerów i zabaw w ogrodzie.
10.06.2019r. - Wycieczka do Zabierzowa „Rogate Ranczo”
13.06.2019r. - „Bezpieczny Przedszkolak” - spotkanie edukacyjne z Policjantem panem Dawidem Ciołczykiem
14.06.2019r.- Zakończenie Roku Przedszkolnego  w Przedszkolu o godz: 17:00

Bogumiła Matysik

.

Copyright © 2019 Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.