Zadania dydaktyczne

"Biedroneczki" sprzątają świat

Dzieci z grupy „Biedronek” po raz kolejny przyłączyły się do akcji „Sprzątania Świata”. W naszym przedszkolu udział w akcji poprzedzony jest prowadzeniem tematyki kompleksowej, poświęconej zagadnieniom ochrony środowiska. Dzieci  w rękawicach ochronnych z workami na śmieci, posprzątały ulice w pobliżu przedszkola. Akcja miała na celu podniesienie wśród naszych wychowanków świadomości ekologicznej.

A.Głowacz

Czytaj więcej: "Biedroneczki" sprzątają świat

Wycieczka do punktu skupu złomu

W ramach realizacji programu ekologicznego „Przedszkolak małym ekologiem” , przedszkolaki odwiedziły firmę „Colmet” - skup złomu w Balinie, utrwalając wiedzę z zakresu pojęcia „Recykling” czyli ze starego nowe. Po wykonaniu zadania z radością bawiły się na placu zabaw.

Zapraszamy na fotoreportaż z wycieczki.

A.Głowacz

Czytaj więcej: Wycieczka do punktu skupu złomu

ZADANIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE BIEDRONKI CZERWIEC

Zadania dydaktyczno – wychowawcze na m-c luty Grupa „Biedronki”

ZADANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC LUTY GRUPA "BIEDRONKI"

I Temat kompleksowy „Karnawałowe zabawy”

1. W karnawale same bale.

2. Szykujemy stroje na bal.

3. Bal pingwinów.

4. Fale,loki,koki..

II Temat kompleksowy „Zawody”

1. Po co są zawody?.

2. Sklep.

3. Czym się zajmują moi rodzice?

4. Kim chcesz być w przyszłości ?

5. Nietypowe zawody.

III Temat kompleksowy „ Wynalazki”

1. Jak to kiedyś było ?

2. Maszyny, samochody, samoloty.

3. W laboratorium..

4. Historia roweru.

5. Wulkany.

IV Temat kompleksowy „ Ciepło-zimno ”

1. Ciepło -zimno.

2. Foki w Bałtyku.

3. Lody.

4. Skąd się bierze ciepło w naszym domu ?

5. Historia herbaty.

Rozwijanie kompetencji językowych podczas wypowiedzi inspirowanych tekstem literackim, piosenką, ilustracją, tematem tygodniowym.

Wyjaśnienie i utrwalenie pojęć: karnawał, wyspa, rolnik, kombajn, młyn, piekarnia, lawa, erupcja.

Przygotowanie dzieci do czytania poprzez rebusy słowno-obrazkowe.

Przygotowanie do pisania poprzez kreślenie szlaczków literopodobnych , pisanie liter po śladzie .

Zapoznanie z obrazem graficznym głosek b, r, f, (wielkich i małych, drukowanych i pisanych) oraz wyrazów podstawowych: bal, robot, foka.

Zapoznanie dzieci z zawodami, jakie wykonują dorośli, również nietypowymi.

Wspomaganie orientacji w schemacie własnego ciała, określania kierunków na kartce papieru.

Rozbudzenie i rozwijanie ciekawości poznawczej podczas eksperymentów i doświadczeń badających właściwości magnesu, zjawisko rozszczepienia barw, erupcję wulkanu

Rozwijanie kompetencji matematycznych w zakresie przeliczania, dodawania i odejmowania, porównywania liczebności zbiorów i posługiwania się pojęciami: tyle samo, więcej, mniej, najwięcej.

Rozwijanie wyobraźni i kreatywności podczas samodzielnych prac plastycznych.

EDUKACJA EKOLOGICZNA „PRZEDSZKOLAK MAŁYM EKOLOGIEM”

EKO-SPACERY, - zimoweobserwacje przyrodnicze podczas spacerów po okolicy.

Dokarmianie ptaków -sypanie pokarmu do karmnika w ogrodzie przedszkolnym-nadal

Zimowy kącik przyrody”-Zakładanie różnych hodowli roślin z nasion i cebulek,

Zakładanie hodowli cebuli, fasoli,grochu, prowadzenie doświadczeń, zabaw badawczych, obserwacji hodowlanych – -wyciąganie wniosków ,spostrzeżeń podczas i w trakcie zajęć badawczych. Rozumienie i wyjaśnianie roli wody dla rozwoju roślin.

Zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw, zajęć, wyjść i spacerów .

UROCZYSTOŚCI -

7.02.2019r.- „Święto Babci i Dziadka”- Uroczystość grupowa

20.02.2019r. - Bal Karnawałowy Przedszkolaków

Bogumiła Matysik

ZADANIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE BIEDRONKI MAJ

Copyright © 2019 Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.