Zadania dydaktyczne

"Biedroneczki" sprzątają świat

Dzieci z grupy „Biedronek” po raz kolejny przyłączyły się do akcji „Sprzątania Świata”. W naszym przedszkolu udział w akcji poprzedzony jest prowadzeniem tematyki kompleksowej, poświęconej zagadnieniom ochrony środowiska. Dzieci  w rękawicach ochronnych z workami na śmieci, posprzątały ulice w pobliżu przedszkola. Akcja miała na celu podniesienie wśród naszych wychowanków świadomości ekologicznej.

A.Głowacz

Czytaj więcej: "Biedroneczki" sprzątają świat

Wycieczka do punktu skupu złomu

W ramach realizacji programu ekologicznego „Przedszkolak małym ekologiem” , przedszkolaki odwiedziły firmę „Colmet” - skup złomu w Balinie, utrwalając wiedzę z zakresu pojęcia „Recykling” czyli ze starego nowe. Po wykonaniu zadania z radością bawiły się na placu zabaw.

Zapraszamy na fotoreportaż z wycieczki.

A.Głowacz

Czytaj więcej: Wycieczka do punktu skupu złomu

ZADANIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE BIEDRONKI CZERWIEC

Zadania dydaktyczno – wychowawcze na m-c Czerwiec Grupa „Biedronki”

ZADANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC CZERWIEC GRUPA "BIEDRONKI"

I Temat kompleksowy „Dzień dziecka’'

1. Święto dzieci.

2. Prawa dzieci.

3. Dzieci na świecie.

4. Gdy jest nam nudno.

5. Mój przyjaciel.

II Temat kompleksowy „Wakacje tuż- tuż”

1.W górach.

2. Nad jeziorem.

3. Nad morzem.

4. Nad rzeką

5. Przy ognisku.

III Temat kompleksowy ”Kolory lata”

1.Żółty.

2.Zielony.

3. Niebieski.

4. Różowy bądź czerwony.

5.Tęczowy świat.

IV Temat kompleksowy” Do szkoły”

1. Odwiedzamy szkołę

2. Co zabierzemy na wakacje.

3. Bezpieczeństwo.

4. Do widzenia, przedszkole !

5. Do widzenia, przedszkole!

Edukacja ekologiczna „Przedszkolak Małym Ekologiem”

Codzienne EKO-SPACERY -po ogrodzie i okolicy- pobyt na świeżym powietrzu, dotlenianie organizmu. Dostrzeganie i wyjaśnianie zaobserwowanych

zjawisk w środowisku przyrodniczym latem

W dalszym ciągu oszczędzamy wodę , segregujemy śmieci do odpowiednich koszy na sali w toku działań edukacyjnych, wynosimy zawartość brązowego kosza w sali na kompost w ogrodzie.

Eliminowanie krzyku podczas zabaw dowolnych na sali - mówienie umiarkowanym głosem.

Zachowanie bezpieczeństwa podczas wyjść, spacerów i zabaw w ogrodzie przedszkolnym.

WYDARZENIA:

04.06.2018- Teatrzyk w przedszkolu: „Opowieści z Rusinowej Polany”

05.06/18 r. -Wycieczka do ZOO w Krakowie.

06.06.2018 – Spotkanie ze strażakami OSP w Balinie.

15.06.2018 – Wycieczka do Szkoły Podstawowej w Balinie

20.06.2018 – Przedstawienie dla dzieci przygotowane przez rodziców pt.: „Królewna Śnieżka”

22.06.18r. - Zakończenie Roku Przedszkolnego dla dzieci idących od września do Szkoły.

Opracowała: Natalia Kuśnierczyk

ZADANIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE BIEDRONKI MAJ