• Nieprzydzielona
  • Galeria

0
  • O nas

Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka-patrona ekologów w Balinie to placówka, która od 2000 roku realizuje program autorski „Przedszkolak Małym Ekologiem". W ramach działań proekologicznych organizuje miedzy innymi: akcje „Sprzątania Świata", miting ulicami Balina z okazji " Święta Ziemi”, Piknik Ekologiczno-Profilaktyczny. Prowadzone są również zajęcia o tematyce ekologicznej i ochronie środowiska oraz wycieczki do rezerwatów przyrody. Jesteśmy organizatorami konkursu przedszkolnego: „Zbiórki Surowców Wtórnych” oraz Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Plastycznego. Nasz ogród jest podzielony na kąciki biocenotyczne : „Lasek św. Franciszka", „Oczko Wodne", „Ogród Starowiejski" , „Skalniak" i plac zabaw, które są miejscem pracy, doświadczeń przyrodniczych, oraz wypoczynku i rekreacji. Dzieci oraz Pracownicy Przedszkola segregują odpady. W czasie corocznego Apelu Ślubowanie Małego Ekologa rozstrzygnięty zostaje „Przedszkolny Konkurs Zbiórki Surowców Wtórnych”, oraz następuje prezentacja dziecięcych kompetencji ekologicznych, jak również złożenie uroczystego „Ślubowania Małego Ekologa". Nasze Przedszkole ma wielu przyjaciół, wspierających nas w działaniach ekologicznych. JESTEŚMY EKO PRZEDSZKOLEM NA CO DZIEŃ NIE TYLKO OD ŚWIĘTA OBLIGUJE NAS DO TEGO NASZ WSPANIAŁY PATRON.

1
    • Grupy