"Biedroneczki" sprzątają świat

Dzieci z grupy „Biedronek” po raz kolejny przyłączyły się do akcji „Sprzątania Świata”. W naszym przedszkolu udział w akcji poprzedzony jest prowadzeniem tematyki kompleksowej, poświęconej zagadnieniom ochrony środowiska. Dzieci  w rękawicach ochronnych z workami na śmieci, posprzątały ulice w pobliżu przedszkola. Akcja miała na celu podniesienie wśród naszych wychowanków świadomości ekologicznej.

A.Głowacz

Czytaj więcej: "Biedroneczki" sprzątają świat

Wycieczka do punktu skupu złomu

W ramach realizacji programu ekologicznego „Przedszkolak małym ekologiem” , przedszkolaki odwiedziły firmę „Colmet” - skup złomu w Balinie, utrwalając wiedzę z zakresu pojęcia „Recykling” czyli ze starego nowe. Po wykonaniu zadania z radością bawiły się na placu zabaw.

Zapraszamy na fotoreportaż z wycieczki.

A.Głowacz

Czytaj więcej: Wycieczka do punktu skupu złomu

ZADANIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE BIEDRONKI CZERWIEC

Zadania dydaktyczno – wychowawcze na m-c Maj Grupa „Biedronki”

ZADANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC MAJ GRUPA "BIEDRONKI"

Rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej podczas zabaw ruchowych, plastycznych, muzycznych.

Zachęcanie do prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków na ich podstawie.

Kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich.

Uświadamianie, że dzielenie się może sprawiać radość wszystkim.

Rozwijanie umiejętności różnicowania i nazywania kierunków w przestrzeni i na kartce.

Utrwalenie umiejętności dokonywania analizy i syntezy słuchowej wyrazów.

Wprowadzenie liter ł, Ł, z, Z,

Kształtowanie umiejętności czytania sylab, prostych wyrazów, krótkich zdań związanych z tematem kompleksowym i zainteresowaniami dzieci.

Rozwijanie zainteresowania różnymi rodzajami książek jako źródła wiedzy. Rozbudzanie ciekawości poznawczej.

Uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też przeżywają emocje, odczuwają radość i ból.

Uświadomienie niebezpieczeństwa wynikającego ze spotkania z nieznajomym zwierzęciem.

Poznanie funkcji instytucji niosących pomoc (przychodnia weterynaryjna) i osób tam pracujących (weterynarz).

Odbieranie otaczającego nas świata poprzez różne zmysły.

Kształtowanie umiejętności sprawnego przeliczania w granicach możliwości dzieci.

Wprowadzenie wzoru graficznego liczby 0, 10 jako symboli do kodowania informacji dotyczących liczebników w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.

Rozwijanie umiejętności poprawnego przeliczania, porządkowania, porównywania liczebności, dodawania i odejmowania.

Wykonywanie czynności pomiaru długości w zabawach i doświadczeniach.

Rozwijanie umiejętności dodawania na zbiorach.

Kształcenie percepcji wzrokowej – odszukiwanie elementów na obrazku, składanie obrazka z części – przygotowanie do czytania i pisania.

Nauka piosenek i pląsów. Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno – rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom.

Zachęcanie do improwizowania i wyrażania siebie w formach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Zestawy ćwiczeń porannych. Zestawy ćwiczeń gimnastycznych.

EDUKACJA EKOLOGICZNA:

1. Obserwują i określają zmiany w ekosystemie lasu na przestrzeni pór roku- poznają przyczyny tych zmian. Umieją właściwie zachować się w lesie.

2. Krytycznie odnoszą się do bezmyślnej działalności człowieka (dzikie wysypiska, nadmierne wycinanie drzew, kłusownictwo, pożary lasów, kwaśne deszcze).

3. Poznają tereny prawnie chronione - Parki Narodowe - Rezerwaty Przyrody

4. Wiedzą, jakie znaczenie ma las dla człowieka i zwierząt: źródło świeżego powietrza, niwelacja zanieczyszczeń, dom dla zwierząt dziko żyjących, źródło pokarmu dla ludzi i zwierząt.

SYTUACJE EDUKACYJNE:

10.05. Konkurs „Łamańce językowe” SP nr 1 Chrzanów

11.05. Przegląd twórczości dziecięcej – formy muzyczne w Trzebini.

30.05. Olimpiada sportowa przedszkolaków

09. i 23. 05. teatrzyki