Ramię w ramię z Mikołajem

"Biedroneczki" sprzątają świat

Dzieci z grupy „Biedronek” po raz kolejny przyłączyły się do akcji „Sprzątania Świata”. W naszym przedszkolu udział w akcji poprzedzony jest prowadzeniem tematyki kompleksowej, poświęconej zagadnieniom ochrony środowiska. Dzieci  w rękawicach ochronnych z workami na śmieci, posprzątały ulice w pobliżu przedszkola. Akcja miała na celu podniesienie wśród naszych wychowanków świadomości ekologicznej.

A.Głowacz

Czytaj więcej: "Biedroneczki" sprzątają świat

Wycieczka do punktu skupu złomu

W ramach realizacji programu ekologicznego „Przedszkolak małym ekologiem” , przedszkolaki odwiedziły firmę „Colmet” - skup złomu w Balinie, utrwalając wiedzę z zakresu pojęcia „Recykling” czyli ze starego nowe. Po wykonaniu zadania z radością bawiły się na placu zabaw.

Zapraszamy na fotoreportaż z wycieczki.

A.Głowacz

Czytaj więcej: Wycieczka do punktu skupu złomu

ZADANIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE BIEDRONKI CZERWIEC

Zadania dydaktyczno – wychowawcze na m-c grudzień Grupa „Biedronki”

ZADANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC GRUDZIEŃ GRUPA "BIEDRONKI"

I Temat kompleksowy „Pomagamy sobie nawzajem”
1. Skąd się wzięły Mikołajki ?
2. Mikołaj, który spełnia marzenia..
3. Robimy prezenty-obdarowujemy innych.
4. Mikołajki.

II Temat kompleksowy „Nasi  pupile”
1. Psy i koty.
2. Jak dbać o zwierzęta ?
3. Papugi.
4. Weterynarz.
5. Nasi pupile.

III  Temat kompleksowy „Przygotowania  do Świąt Bożego Narodzenia”
1. Niedługo święta.
2. Kiermasz świąteczny.
3. Na poczcie.
4. Robimy ozdoby.
5. Zapachy świąt.

IV Temat kompleksowy „Tradycje Bożonarodzeniowe w różnych krajach ”
1. Tradycje Bożonarodzeniowe w Polsce.
2. Święta w Wielkiej Brytanii.
3. Pierwsza gwiazdka.

Pobudzanie do kreatywnego myślenia, rozwijanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego podczas zagadek słownych, sensorycznych, logicznych, eksperymentów.
Rozwijanie umiejętności matematycznych w zakresie przeliczania, klasyfikowania obiektów, układania rytmów, prawidłowego posługiwania się określeniami: mniej, więcej, tyle samo, najmniej, najwięcej.

Utrwalenie pojęcia liczb: cztery, pięć w aspekcie kardynalnym, porządkowym i miarowym.
Zapoznanie ze znakiem graficznym liczb cztery, pięć – cyframi: 4, 5.
Zapoznanie z obrazem graficznym głosek d, p oraz wyrazami podstawowymi dom, papuga.

Zapoznanie z tradycjami i zwyczajami związanymi z obchodami Świąt Bożego Narodzenia w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Zwrócenie uwagi  na występujące podobieństwa i różnice.
Ozdabianie, ubieranie choinki świątecznej w sali i na holu , kultywowanie tradycji śpiewania kolęd .,
Rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczej postawy oraz poczucia estetyki podczas wykonywania prac plastycznych.
Rozwijanie sprawności grafomotorycznej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej poprzez ćwiczenia motoryki małej, kreślenie szlaczków litero -podobnych , liter i cyfr.
Ćwiczenia poranne, zajęcia ruchowe, muzyczne,plastyczne związane z tematyką zajęć,
Przygotowania do nauki czytania -  globalne czytanie wyrazów związanych z tematyką zajęć.

EDUKACJA  EKOLOGICZNA  „PRZEDSZKOLAK  MAŁYM  EKOLOGIEM”

EKO-SPACERY, - zimowe obserwacje przyrodnicze podczas spacerów po okolicy.
Dokarmianie ptaków -sypanie pokarmu do karmnika w ogrodzie przedszkolnym,
Doświadczenia ze śniegiem , lodem, wodą.
Co to są sople?, jak powstają ?-czy śnieg jest czysty? -zabawy badawcze,
Oszczędzanie wody przy zabiegach higienicznych i porządkowych np. podczas mycia kubków, paletek, pędzli.
Zachowanie  bezpieczeństwa podczas zabaw, zajęć, wyjść i spacerów .

SPOTKANIA, UROCZYSTOŚCI

6.XII.2018r., –  „Dzień Górnika”   -spotkanie z górnikiem  panem Romanem Agdanem.
  10.XII.2018r.,- Mikołaj w Przedszkolu.
  19.XII.2018r., - planowane -Jasełka i Wigilia Przedszkolna.

Bogumiła  Matysik

ZADANIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE BIEDRONKI MAJ