1 2 3 4

Wycieczka do klasztoru w Alwerni

Cannot find do_galerii/2017-2018/wycieczka_alwernia folder inside /var/www/vhosts/przedszkolebalin.jaw.pl/httpdocs/images/sampledata/do_galerii/2017-2018/wycieczka_alwernia/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.6.40

 W dniu 04.10.2017 odbyła się wycieczka autokarowa do klasztoru Ojców Bernardynów w Alwerni, w której uczestniczyły dzieci z grupy „Biedronek” i „Jeżyków”.

Podczas spotkania z ojcem Leonardem, dzieci usystematyzowały wiedzę nt. postaci św. Franciszka – patrona ekologów: główne epizody z jego życia i postawę szacunku wobec człowieka i przyrody. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły klasztor, oglądały obrazy poświęcone świętemu oraz wysłuchały historii o gołębiach pod pomnikiem św. Franciszka z chłopcem. Nasz przewodnik pokazał dzieciom cenne zabytki na terenie klasztoru m. in.: obrazy przedstawiające św. Franciszka inne dzieła sztuki, oraz relikwie św. Franciszka, a także bibliotekę klasztorną z kolekcją ksiąg z XVII w. Mogliśmy podziwiać cudowne malowidła z wierszami pisanymi łaciną pochodzące z XVII w. Po zwiedzeniu klasztoru Ojciec Leonard zaprosił dzieci do auli na pokaz filmu przedstawiającego pożar i odbudowę klasztoru. Podczas spaceru w pobliskim parku przyklasztornym dzieci obserwowały olbrzymie lipy będące pomnikami przyrody. Rozpoznawały też inne gatunki drzew oraz zbierały kasztany. Dziękowaliśmy Ojcu Leonardowi za niezapomniany spacer po skarbnicy historii kultury, jakim niewątpliwie jest kościół i klasztor w Alwerni.

 

Aleksandra Głowacz

 

Copyright © 2020 Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.