1 2 3 4

WYCIECZKA DO WYGIEŁZOWA

Cannot find do_galerii/2016_2017/Wygielzow folder inside /srv/accounts/600/4cb/public_html/images/sampledata/do_galerii/2016_2017/Wygielzow/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.6.40-0+deb8u9

     Dnia 12.06.2017 r. dzieci z grup ,,Biedronek” i ,,Jeżyków”, uczestniczyły w wycieczce do Muzeum-Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Wśród malowniczego terenu skansenu miały możliwość zapoznać się z architekturą drewnianą z XVII, XVIII i XIX w. W Skansenie mogły zobaczyć wiele cennych zabytków m.in kościół z Ryczowa, spichlerze, chałupy, dom miejski czy okazały Dwór z Drogini.

 

 

    Podziwialiśmy ekspozycje związane z życiem codziennym, mogliśmy obejrzeć jak dawniej mieszkali Krakowiacy. Widzieliśmy również zagrody wielobudynkowe ze stodołami zrębowymi. Dzieci zobaczyły ryneczek z dziewiętnastowieczną studnią, karczmę, modrzewiową chałupę i olejarnię, chałupę z warsztatem tkackim, chałupę gdzie pod jednym dachem mieści się cześć mieszkalna i gospodarcza – stajenka. Obraz dawnego życia mieszkańców podkrakowskich miejscowości dopełniło zwiedzanie osiemnastowiecznego murowanego dworu, a w nim ekspozycji, ukazujących życie zamożnej rodziny szlacheckiej.

Wycieczka dostarczyła nam wiele cennych informacji i przeżyć.

Aleksandra Głowacz

 

Copyright © 2020 Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.