1 2 3 4

Piknik rodzinny 2017

Piknik Rodzinny 2017

     W słoneczne przedpołudnie 10 czerwca 2017 roku nasz przedszkolny ogród zamienił się w miejsce piknikowej zabawy. W tym dniu świętowaliśmy Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Tegoroczny profilaktyczny piknik rodzinny przebiegał pod hasłem: „Rodziców uzależnienia kradną dziecięce marzenia”, a sfinansowany był dzięki środkom uzyskanym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chrzanowie.

 

 


     Na miłośników zabaw czekało wiele atrakcji… Były tańce, zabawy z wodzirejem, kolorowe balony i wata cukrowa, konkursy i „potyczki rodzinne”. Najmłodsi mogli pomalować sobie twarz, uczesać modną „kolorową fryzurkę”, poskakać na zamku dmuchanym, pobawić się kreatywnymi materiałami plastycznymi z firmą Artyzan lub stworzyć własnoręcznie świecznik na stanowisku Stowarzyszenia In Gremio. Starsi mieli możliwość zbadać swój poziom cukru, cholesterolu oraz wysokość ciśnienia, a także porozmawiać na temat właściwej diety i prozdrowotnego trybu życia z paniami z Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków w Chrzanowie.

     Dużym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyło się stoisko przygotowane przez Twórców Sztuki Ludowej – państwa Zofię i Edwarda Góreckich z Galerii „Drzewiej” w Porębie Żegoty. Można było nie tylko podziwiać pięknie wykonane prace w drewnie, ale również chwycić za dłuto i spróbować swoich sił w pracy nad wspólną płaskorzeźbą.

     Pełne pozytywnych emocji dla dzieci było spotkanie ze Sznupkiem – maskotką Śląskiej Policji, który również bawił się z nami podczas pikniku.

W przerwach między konkursami i zabawą na dzieci i rodziców czekał „kącik kulinarny” z owocami, ciastami, napojami oraz pyszną grochówką.

W radosnej atmosferze przebiegał konkurs: „Moja artystyczna rodzinka”, do którego zgłosiło się 5 rodzin, wykonując przygotowane przez siebie piosenki lub wiersze.
Byli to:

KAROLINKA KAMIENIORZ Z RODZINKĄ

FILIPEK ŚNIEŻEK Z RODZINKĄ

TOMUŚ SZMYT Z RODZINKĄ

PIOTRUŚ WARTALSKI Z RODZINKĄ

ŁUCJA TURA Z RODZINKĄ

    Wszystkie artystyczne prezentacje bardzo podobały się publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Jury w składzie:

Jolanta Głowacz – dyrektor przedszkola

Anna Śliwa – przewodnicząca Rady Rodziców

Lidia Kurnik – prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury In Gremio

przyznało jednogłośnie pierwsze miejsca wszystkim rodzinnym zespołom!

 

     Oczekiwanym przez wszystkich uczestników momentem było podsumowanie organizowanych w ramach pikniku konkursów profilaktycznych oraz wręczenie dyplomów i atrakcyjnych nagród przez Panią Dyrektor Jolantę Głowacz oraz Gościa Honorowego naszego pikniku panią Urszulę Ziajkę – dyrektora Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Chrzanowie. 

W profilaktycznym konkursie plastycznym „Nasze rodzinne marzenie” nagrody otrzymali:


I MIEJSCE:

Maja Wodecka
Tomasz Szmyt
Piotr Wartalski
Oliwia Seweryn

II MIEJSCE:

Łucja Tura
Zuzanna Kępka
Karolina Kamieniorz
Emilia Czuper
Ksawery Synal

III MIEJSCE:

Filip Śnieżek
Jakub Peczyński
Adrianna Krzemyk
Bartosz Stój

WYRÓŻNIENIE:

Natalia Dudek

 

W przedszkolnym konkursie plastyczno – fotograficznym „Rodzina to największy skarb” nagrody otrzymali:

I MIEJSCE:

Tymoteusz Głowacz
Łucja Tura
Maja Wodecka

II MIEJSCE:

Jakub i Maja Głowacz
Piotr Wartalski
Oliwia Seweryn

III MIEJSCE:

Bartosz Stój
WYRÓŻNIENIE:
Adrianna Krzemyk
Antonina Pietroń
Emilia Czuper


     Piknik mógł się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, całego personelu oraz osób, dla których uśmiech dziecka jest wartością. SERDECZNIE IM ZA TO DZIĘKUJEMY!


     Przedszkolaki bawiły się znakomicie, a ich rodzice nie kryli zadowolenia. Szybko minął czas na wspólnym świętowaniu, jednak niezapomniane wrażenia i wspomnienia pozostaną w naszej pamięci.

Koordynator pikniku Alicja Szlachcic

IMG_0718.jpgIMG_0722.jpgIMG_0728.jpgIMG_0730.jpgIMG_0734.jpgIMG_0735.jpgIMG_0736.jpgIMG_0739.jpgIMG_0740.jpgIMG_0742.jpgIMG_0743.jpgIMG_0745.jpgIMG_0748.jpgIMG_0750.jpgIMG_0751.jpgIMG_0753.jpgIMG_0759.jpgIMG_0760.jpgIMG_0761.jpgIMG_0763.jpgIMG_0767.jpgIMG_0768.jpgIMG_0770.jpgIMG_0772.jpgIMG_0779.jpgIMG_0782.jpgIMG_0787.jpgIMG_0791.jpgIMG_0800.jpgIMG_0803.jpgIMG_0812.jpgIMG_0814.jpgIMG_0815.jpg

Copyright © 2019 Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.