1 2 3 4

Spotkanie z Folklorem Krakowskim 2018

Tegoroczne Spotkanie z Folklorem Krakowskim przebiegało w atmosferze Świąt Wielkiej Nocy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Balina: Cecylia Kania, Józefa Warchoł, Zofia Kania, Helena Nowosad i Pani Danuta Malczyk przekazywały swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności w tworzeniu tradycyjnych palm wielkanocnych. Borowina, bazie, trzcina, jałowiec, suche trawy oraz  zielone gałązki bukszpanu i cyprysu, a także robione z bibuły kwiaty to materiały, które panie wykorzystały do palm. Gospodynie śpiewały pieśni wielkiego postu i tworzyły piękne palmy.

Czytaj więcej...

TOPIENIE MARZANNY

21 marca nasze kochane przedszkolaki powitały wiosnę. Z piosenką na ustach, uśmiechem na twarzach oraz Marzanną na czele, dzieci maszerowały pobliską ulicą, żegnając zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki.

Czytaj więcej...

Jasełka w Kościele

21.01.2018 r. był ważnym dniem dla naszego Przedszkola, a w szczególności dla dzieci z grupy „Biedronek”, ponieważ tego dnia odbyło się wystawienie Jasełek pt. „Historia narodzin Jezuska” w Kościele Parafialnym Chrystusa Króla w Balinie.

Czytaj więcej...

AKCJA „RAMIĘ W RAMIĘ ZE ŚW. MIKOŁAJEM” UDAŁA SIĘ!

         Pragnę serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli nam przygotować aż 95 paczek dla dzieci ze Starej Huty na Ukrainie.
Nasza placówka współpracuje z Siostrą Elżbietą Cholewą ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek św. Wincentego à Paulo, która obecnie posługuje  w Śniatyniu na Ukrainie.
Jak poinformowała mnie Siostra Elżbieta, „Dzieci nie mogły się doczekać odbioru paczek zgromadzonych pod żłóbeczkiem, radości było co niemiara. Wszyscy śpiewali stare, polskie kolędy, których nauczyły ich babcie i prababcie. Wszyscy bardzo dziękujemy za Wasze serce”.

Czytaj więcej...

Bal Karnawałowy 2018

Tegoroczny „Bal Karnawałowy” odbył się 23.01.2018 r. Dla  przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany, dostarczający im wielu przeżyć i radości. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Nie zabrakło oczywiście tańców przy rytmach wesołej muzyki oraz zabaw prowadzonych przez animatora.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka - patrona ekologów w Balinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.