Parafia w Balinie

Gry i zabawy

Odwiedziło nas :

18:55, 2018-06-20

ZADANIA DYD. – WYCH. NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK W GRUPIE „BIEDRONEK”

Tematyka kompleksowa:

1. Moja Bezpieczna Ziemia ( 05– 09.10.2015)
2. Dzieła sztuki wokół nas (12 – 16.10.2015)
3. Zwierzęta jesienią (19– 23.10.2015)
4. Jesień  (26.10. – 30.10.2015)

Cele ogólne:
•    Poznanie najważniejszych zasad ruchu drogowego.
•    Odczytywanie znaczenia prostych znaków graficznych.
•    Poznanie zasad zachowanie podczas wycieczek i podróżowania środkami transportu.
•    Dziecko wie komu można ujawnić poufne informacje o sobie.
•    Poznanie pracy policjanta, strażaka, poznanie instytucji niosiących pomoc – policja oraz numerów alarmowych.
•    Poznaje pojęcie pejzaż i potrafi dostrzec piękno obrazów.
•    Określa wysokość i barwę dźwięków.
•    Wyróżnia barwy podstawowe i tworzy kolory pochodne.
•    Porównuje liczebność zbiorów przez ustawienie w pary.
•    Podejmuje różne działania artystyczne i potrafi czerpać z nich radość.
•    Wypowiada się na temat utworów literackich.
•    Poznaje ptaki odlatujące z polski na zimę.
•    Poznaje sposoby przygotowania się zwierząt do zimy.
•    Dostrzega i nazywa zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla jesieni.
•    Wyróżnia i nazywa części drzewa, rozpoznaje wybrane gatunki drzew. Poznaje wybrane gatunki grzybów jadalnych i trujących.
•    Uczy się dbać o środowisko przyrodnicze.
•    Dostrzega zmiany w zachowaniu zwierząt i krajobrazie charakterystyczne dla jesieni.

EDUKACJA EKOLOGICZNA :
 Codzienne EKO – SPACERY. Budzenie zainteresowań otaczającą przyrodą i nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt.
Dzieci poznają spadkobierców św. Franciszka na przykładzie Franciszkanów z Alwerni.
3.10.2015r. o godzinie 10:00  - odbył się w Chrzanowie przy Parafii MB Różańcowej  XI „ Bieg uliczny ” w  hołdzie św. Janowi Pawłowi II.
09.10.2015r.  - odbędzie się Wycieczka autokarowa do Alwerni do Klasztoru OO. Bernardynów.
16.10.2015r. - odbędzie się WERNISAŻ Konkursu Ekologiczno – Plastycznego pt.: „ Ukochane pejzaże JP II „ w Przedszkolu.
21.10.2015r. - odbędzie się WERNISAŻ z okazji 10- lecia patronowania Św. Franciszka naszej Placówce w BIBLIOTECE w Balinie około godz. 17:00

Ewelina Dęsoł